Serdeczne podziękowania

Serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz wszystkim sponsorom, za zorganizowanie IV Zabawy Andrzejkowej składa dyrekcja, nauczyciele oraz wychowankowie i uczniowie ZSP w Jankowicach.

Godziny pracy pedagoga szkolnego

Poniedziałek 8:00 - 13.30
Wtorek 8:00 - 14.30
Środa 7:30 - 13.30
Czwartek 8:00 - 13.30
Piątek  8:00  -  10.30

„Charakter ludzi młodych określają namiętności”
Arystoteles

Mimo, że w szkołach pedagodzy szkolni pracują od wielu już lat, często niektórzy Rodzice nie wiedzą, co należy do naszych obowiązków lub wpisują nas w role, których w szkole nie pełnimy. Stąd czasem lęk przed wizytą z dzieckiem u pedagoga lub zabawne nieporozumienia typu: „ moje dziecko nie jest psychiczne i nie potrzebuje psychiatry”. Dlatego chciałabym odpowiedzieć na niektóre, często niewypowiedziane wprost, a nurtujące Rodziców pytania.

Poradnik dla rodziców: Jak mądrze chwalić dziecko?

Porównując siebie z innymi, zawsze możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie.

Dziecko, które ma trudności z przyswajaniem czy rozumieniem danej treści, nie zawsze jest dzieckiem leniwym czy niechętnym do nauki. Niekiedy za tego rodzaju trudnościami, stoją liczne problemy natury osobowej.