EGZAMINY ÓSMOKLASISTY

Szanowni Rodzice!

W dniach 15, 16 oraz 17 kwietnia odbywają się egzaminy ósmoklasisty.

Ze względu na STRAJK oraz na egzaminy ósmoklasistów, które są priorytetem może być problem z zapewnieniem opieki dla dzieci przedszkolnych oraz szkolnych.

Terminy rekrutacji na rok szkolny 2019-2020

Zarządzenie Burmistrza Pszczyny i harmonogram rekrutacji na rok szkolny 2019-2020 do pobrania TUTAJ

Godziny pracy pedagoga szkolnego

Pedagog szkolny mgr Anna Pośpiech
Poniedziałek 8:00 - 13.30
Wtorek 8:00 - 13.30
Środa 8:00 - 13.30
Czwartek 8:00 - 13.00
Piątek  8:00  -  11.30
Psycholog szkolny mgr Beata Bąk-Ścierska
Wtorek 9:45 - 14:45
Czwartek 9:45 - 14:45

„Charakter ludzi młodych określają namiętności”
Arystoteles

Mimo, że w szkołach pedagodzy szkolni pracują od wielu już lat, często niektórzy Rodzice nie wiedzą, co należy do naszych obowiązków lub wpisują nas w role, których w szkole nie pełnimy. Stąd czasem lęk przed wizytą z dzieckiem u pedagoga lub zabawne nieporozumienia typu: „ moje dziecko nie jest psychiczne i nie potrzebuje psychiatry”. Dlatego chciałabym odpowiedzieć na niektóre, często niewypowiedziane wprost, a nurtujące Rodziców pytania.

Poradnik dla rodziców: Jak mądrze chwalić dziecko?

Porównując siebie z innymi, zawsze możesz stać się próżny lub zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych lub gorszych od siebie.

Dziecko, które ma trudności z przyswajaniem czy rozumieniem danej treści, nie zawsze jest dzieckiem leniwym czy niechętnym do nauki. Niekiedy za tego rodzaju trudnościami, stoją liczne problemy natury osobowej.