Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

4W czwartek do naszego przedszkola zawitali goście z teatru „Krak – Art” z Krakowa.

Aktorzy dla najmłodszych przedszkolaków przygotowali teatrzyk pt. "Calineczka", a dla starszych dzieci „Legendę o Bazyliszku”. Uśmiech, zdumienie, oczekiwanie oraz radość pojawiały się na buźkach naszych przedszkolaków podczas dzisiejszego spektaklu. Dzieci miały możliwość aktywnego uczestnictwa podczas oglądania spektaklu.

Naszym najmłodszym dzieciom nie był obojętny los małej, pomocnej, o dobrym sercu Calineczki i z niecierpliwością czekały jak zakończy się cała historia. Na szczęście, jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło, a Calineczka z pomocą jaskółki odnalazła swoje szczęście w Królestwie Elfów.

Dla większości starszaków postać Bazyliszka była dotąd nieznana, ale sama opowieść okazała się bardzo interesująca. Jak się okazało, dzięki pomocy tajemniczego Alchemika dzieci poznały sposób na pokonanie Bazyliszka, który tak naprawdę nie był taki straszny. Opowieść ta pokazała dzieciom, iż wartości takie jak rodzina, przyjaźń, dobro są cenniejsze od wszelkich bogactw i stanowią nasz największy skarb.

red.Iwona Mucha

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com