Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

13 listopada odbył się konkurs recytatorski pt."Polscy Poeci Dzieciom". 

W związku z obchodami "Dnia Postaci z Bajek" w tym miesiącu zorganizowany został konkurs dla dzieci 5-6 letnich, których zadaniem było wybrać i zaprezentować wybrany utwór literacki polskiego poety. Zgłosiło się 17 chętnych przedszkolaków. Celem konkursu przede wszystkim było upowszechnienie piękna mowy ojczystej wśród dzieci oraz popularyzacja poezji polskich pisarzy. 

Konkurs rozpoczął się od wspólnego zaśpiewania piosenki "Witajcie w naszej bajce" z Akademii Pana Kleksa wprowadzając w bajkowy nastrój nie tylko uczestników wydarzenia, ale także całą przedszkolną publiczność.

Komisja konkursowa w składzie: p. Lucyna Grygier oraz p. Gabriela Skrzypska stanęły przed nielada wyzwaniem, by ocenić wszystkich uczestników. Wszystkim dzieciom należą się ogromne brawa za poświęcony czas na naukę wiersza, ale przede wszystkim za odwagę, by wystąpić przed tak liczną publicznością. Byliście świetni!

Oto laureaci konkursu:

I miejsce: Anastazja Jadach
II miejsce: Kornelia Furtok
III miejsce: Franciszek Jenczura

Wszyscy uczestnicy konkursu recytatorskiego otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczyła Pani Dyrektor. Gratulujemy wszystkim wspaniałych występów i dziękujemy za zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców naszych wspaniałych recytatorów za przygotowanie ich do konkursu.

 

red. Monika Janyga, Weronika Manowska

 

 

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com