Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

14

"Przyjacielu, jeśli będzie ci dane żyć sto lat, to ja chciałbym żyć sto lat minus jeden dzień, abym nie musiał żyć ani jednego dnia bez Ciebie".

18 stycznia swoje święto obchodzi "miś o bardziej małym rozumku", czyli najbardziej rozpoznawalna postać fikcyjna Kubuś Puchatek. Dokładnie 18.01.1882 na świat przyszedł Alan Aleksander Milne, który jest autorem przygód najsłynniejszego misia na świecie. W związku z tym ten dzień ustanowiono "Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka". To dobra okazja, by wrócić do książek opowiadających losy Krzysia i jego zabawek. Postać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół do dziś zachwyca dzieci na całym świecie. Popularnością cieszy się także wśród dorosłych, zwłaszcza dzięki kultowym cytatom z książek.
Przypominamy te najbardziej znane:
* „Wiesz, Prosiaczku… miłość jest wtedy… kiedy kogoś lubimy za bardzo”.
* „Sztuka dawania podarunku polega na tym, aby ofiarować coś, czego nie można kupić w żadnym sklepie”.
* „-Puchatku?
-Tak Prosiaczku?
-Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić, że jesteś”.
* „Żyję, bo jestem kochany”.

W tym dniu dzieci miały okazję przypomnieć sobie przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych, konkursach, rozwiązywały zagadki, śledziły Puchatka po śladach. Dzieci chwaliły się swoimi pieknymi pracami plastycznymi. Warto cieszyć się tą okazją, aby małe pociechy mogły poznać przygody i życiowe mądrości słynnego misia. Dzień upłynął w bardzo radosnej atmosferze.
Dziękujemy Ci Kubusiu Puchatku, że jesteś i zawsze z nami będziesz!

red. Irena Kurcius

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com