Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

To już druga odsłona wielkiej przygody plastycznej Kangurków i grupy "0" A

W styczniu i w lutym „Kangurki” i starszaki z grupy 0a brały aktywny udział w zajęciach plastycznych w ramach realizacji projektu „ŚWIAT MALOWANY UCZUCIAMI”. Drugi etap projektu plastycznego był związany z zimą. Poprzez kontakt ze sztuką – zarówno z pozycji odbiorcy, jak i twórcy – dzieci rozwijały swoją ekspresję, umiejętności artystyczne, a także zdolność do działania i osiągania zamierzonego celu . Wszystko dla dzieci było  nowe, a zarazem ciekawe i dlatego mocno oddziaływało na zmysły kształtując wyobraźnię. Przedszkolaki malowały zimową krainę farba plakatową na podkładzie z kaszy manny. Dzieci z ochota pracowały. Tworzenie dawało im radość, wywoływało miłe wrażenia i doznania zmysłowe. Realizacja projektu pozwoliła na zapoznanie dzieci z różnorodnymi formami ekspresji, tak aby miały możliwość odkrywać, eksperymentować, obcować ze sztuką i światem barw, kolorów, faktur, przyrody ożywionej i nieożywionej. Mali artyści odwzorowywali za pomocą  ołówka i gumki martwą naturę. Sztuka wyrabiała w nich poczucie ładu, porządku i estetyki, ponadto rozbudzała zaciekawienie i wrażliwość, a co najważniejsze pomogła dzieciom odkryć własne „ja”.  Na dużych  i małych formatach papieru dzieci przedstawiały zabawy zimowe techniką collage, a także na arkuszach brystolu malowały „Zimowe igraszki” pastą do zębów. Grupowe tworzenie uczyło ich zgodnej współpracy co wywoływało radość i dobre samopoczucie. Dzieci przedstawiały zimę kredą na tablicy. Działalność ta polegała nie tylko na stworzenie pięknego obrazu, nie tylko na dobrej zabawie i współpracy, ale przede wszystkim na kontynuacji pracy rozpoczętej przez poprzedników. Praca umożliwia dzieciom ujawnianie własnych myśli, uczuć oraz obrazu świata widzianego z ich perspektywy. Zajęcia plastyczne umożliwiły dzieciom aktywne poznawanie świata zgodnie z ich zainteresowaniami i dążeniami. Z niecierpliwością oczekujemy na realizacje kolejnego cyklu zajęć plastycznych związanego z wiosną.
/Anna Pitlok, Teresa Szromczyk/