Rekrutacja do klas pierwszych

ZGŁOSZENIE DO KLASY I na rok szkolny 2018/2019

W dniach od 12 do 18 lutego 2018 r. trwają zapisy do klasy pierwszej Szkoły Podstawowej 
nr 15 w ZSP w Jankowicach. Zapisami do Szkoły Podstawowej w Jankowicach objęte są dzieci, które zamieszkują w obwodzie naszej szkoły.

Więcej…

Rekrutacja do przedszkola 2018

Rekrutacja do Przedszkola Publicznego nr 19 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach  na rok szkolny 2018/2019
Nabór nowych dzieci na wolne miejsca będzie odbywał się elektronicznie. Rodzice powinni zalogować się na stronie: przedszkola-pszczyna.nabory.pl i wypełnić wniosek rekrutacyjny.

Więcej…

Radosne piosenki, bajki z morałem, barwne dekoracje, ciekawe stroje, muzyka, magia, akcja i dobry humor (...)

 tak w kilku słowach można scharakteryzować III Teatralia w Jankowicach, które odbyły się w piątek 2 czerwca 2017 r. w OSP. Na scenie zaprezentowały się dzieci od 3 do 6 lat.
Wszyscy cieszyliśmy się, że możemy wspólnie z zaproszonymi gośćmi: Naczelnikiem Wydziału Oświaty panem Sławomirem Kowalskim, dyrektorem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego panią Agnieszką Kowalik – Stania, Wicedyrektorami: panią Grażyną Gryksą i panią Agnieszką Maciejok podziwiać artystyczne popisy dzieci, razem przeżywać losy bohaterów scenek, smucić się i radować.
Po odśpiewaniu  hymnu - piosenki o teatrze przedszkolaki przystąpiły do przedstawiania scenek w następującej kolejności: jako pierwsze wystąpiły dzieci 3-4 letnie w scence „ Idziemy do zoo”, potem dzieci 4-letnie przedstawiły bajkę „Brzydkie kaczątko”, później pięciolatki wcieliły się w role postaci z baśni o szewczyku  Dratewce, następnie druga grupa średniaków zaprezentowała się w utworze : pt. „Żaba , która mamy nie  słuchała”, po których na scenie pojawiła się grupa starszaków –„0B” w utworze promującym zdrowie pt.: „Czarownica w opałach”, na końcu grupa „0A”zaprosiła wszystkich do cyrku przedstawiając scenkę pt. „Zabawa w cyrk”.
Wszystkie prezentacje utworów były zachwycające. Każda grupa przedszkolna otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki.
Wszystkie nauczycielki mając na uwadze to, jak wiele walorów posiadają zabawy teatralne i fakt, iż sprawiają ogromną radość i przyjemność postanowiliśmy z dziećmi jak najczęściej „bawić się w teatr”.

/ red. Anna Pitlok i Teresa Szromczyk /

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com