Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Radosne piosenki, bajki z morałem, barwne dekoracje, ciekawe stroje, muzyka, magia, akcja i dobry humor (...)

tak w kilku słowach można scharakteryzować III Teatralia w Jankowicach, które odbyły się w piątek 2 czerwca 2017 r. w OSP. Na scenie zaprezentowały się dzieci od 3 do 6 lat.
Wszyscy cieszyliśmy się, że możemy wspólnie z zaproszonymi gośćmi: Naczelnikiem Wydziału Oświaty panem Sławomirem Kowalskim, dyrektorem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego panią Agnieszką Kowalik – Stania, Wicedyrektorami: panią Grażyną Gryksą i panią Agnieszką Maciejok podziwiać artystyczne popisy dzieci, razem przeżywać losy bohaterów scenek, smucić się i radować.
Po odśpiewaniu  hymnu - piosenki o teatrze przedszkolaki przystąpiły do przedstawiania scenek w następującej kolejności: jako pierwsze wystąpiły dzieci 3-4 letnie w scence „ Idziemy do zoo”, potem dzieci 4-letnie przedstawiły bajkę „Brzydkie kaczątko”, później pięciolatki wcieliły się w role postaci z baśni o szewczyku  Dratewce, następnie druga grupa średniaków zaprezentowała się w utworze : pt. „Żaba , która mamy nie  słuchała”, po których na scenie pojawiła się grupa starszaków –„0B” w utworze promującym zdrowie pt.: „Czarownica w opałach”, na końcu grupa „0A”zaprosiła wszystkich do cyrku przedstawiając scenkę pt. „Zabawa w cyrk”.
Wszystkie prezentacje utworów były zachwycające. Każda grupa przedszkolna otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki.
Wszystkie nauczycielki mając na uwadze to, jak wiele walorów posiadają zabawy teatralne i fakt, iż sprawiają ogromną radość i przyjemność postanowiliśmy z dziećmi jak najczęściej „bawić się w teatr”.

/ red. Anna Pitlok i Teresa Szromczyk /