Szczególne podziękowania dla

p. Ani Gotz, p. Ani Stencel, p. Agnieszki Duda, p. Jacka Bałuch, p. Mariusza Stencel,    p. Mateusza Pietryja, p. Wojtka Duroka,
bez których nie byłoby II Rodzinnego Biegu Charytatywnego w Jankowicach składa Agnieszka Kowalik-Stania                                     - dyrektor ZSP w Jankowicach

Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

Więcej…

Radosne piosenki, bajki z morałem, barwne dekoracje, ciekawe stroje, muzyka, magia, akcja i dobry humor (...)

 tak w kilku słowach można scharakteryzować III Teatralia w Jankowicach, które odbyły się w piątek 2 czerwca 2017 r. w OSP. Na scenie zaprezentowały się dzieci od 3 do 6 lat.
Wszyscy cieszyliśmy się, że możemy wspólnie z zaproszonymi gośćmi: Naczelnikiem Wydziału Oświaty panem Sławomirem Kowalskim, dyrektorem Zespołu Szkolno- Przedszkolnego panią Agnieszką Kowalik – Stania, Wicedyrektorami: panią Grażyną Gryksą i panią Agnieszką Maciejok podziwiać artystyczne popisy dzieci, razem przeżywać losy bohaterów scenek, smucić się i radować.
Po odśpiewaniu  hymnu - piosenki o teatrze przedszkolaki przystąpiły do przedstawiania scenek w następującej kolejności: jako pierwsze wystąpiły dzieci 3-4 letnie w scence „ Idziemy do zoo”, potem dzieci 4-letnie przedstawiły bajkę „Brzydkie kaczątko”, później pięciolatki wcieliły się w role postaci z baśni o szewczyku  Dratewce, następnie druga grupa średniaków zaprezentowała się w utworze : pt. „Żaba , która mamy nie  słuchała”, po których na scenie pojawiła się grupa starszaków –„0B” w utworze promującym zdrowie pt.: „Czarownica w opałach”, na końcu grupa „0A”zaprosiła wszystkich do cyrku przedstawiając scenkę pt. „Zabawa w cyrk”.
Wszystkie prezentacje utworów były zachwycające. Każda grupa przedszkolna otrzymała pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki.
Wszystkie nauczycielki mając na uwadze to, jak wiele walorów posiadają zabawy teatralne i fakt, iż sprawiają ogromną radość i przyjemność postanowiliśmy z dziećmi jak najczęściej „bawić się w teatr”.

/ red. Anna Pitlok i Teresa Szromczyk /

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com