Zebranie dla Rodziców

Dyrekcja ZSP w Jankowicach zaprasza na zebranie wszystkich Rodziców uczniów klas I-VIII, które odbędzie się 13 września 2018r. (czwartek) o godz. 17.00 w sali gimnastycznej. Po zebraniu odbędą się spotkania z wychowawcami.
O godz. 18.00 w sali nr 101 odbędzie się zebranie Rady Rodziców.

Zebranie Trójek Grupowych

Dyrekcja ZSP w Jankowicach zaprasza na zebranieTrójek Grupowych które odbędzie się w sali 101 w dniu 13.09.2018 tj. środa o godz.18.00.

W piątek 01.12.2017 dzieci z grupy Biedronek i Motylków oraz „0a” i „0b” gościły emerytowanego górnika- pana Arkadiusza Kamińskiego.

Zaproszony gość zaprezentował się dzieciom w galowym mundurze górniczym. Spotkanie rozpoczęto od emisji krótkiego filmu edukacyjnego pt.: „Górnik”, przedstawiającego zwyczajny dzień górnika w pracy. Dzięki niemu dzieci nie tylko zobaczyły jak górnicy świętują swoje święto- Barbórkę, ale także „zwiedziły” kopalnię, poznały warunki, sprzęty i maszyny z jakimi ma do czynienia górnik pracujący „na dole” w kopalni oraz miały możliwość porównania stroju roboczego górnika z galowym mundurem górników. Podczas spotkania dzieci wysłuchały także legendy o Świętej Barbarze oraz wielu innych historii związanych z pracą górników. Dzieci uświetniły barbórkowe spotkanie krótkim programem artystycznym – dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły ludowe tańce tj.: „Grozik”, „Trojak”. Także popularna piosenka: „Szła dzieweczka” zaprosiła przedszkolaków do walczyka z górnikami. Podczas spotkania górnik również mianował chętne dzieci na górnika. Według tradycji górniczej dzieci musiały odpowiedzieć górnikowi na kilka pytań, potem wykonać skok przez skórę i dopiero później zostały szablą górniczą mianowani na górnika. Biedronki trzymały dzielnie kciuki za swoją panią Iwonkę, która także przeszła ów test, aby później być mianowaną na górniczkę. Na zakończenie, z okazji zbliżającej się „Barbórki” dzieci i nauczycielki złożyły górnikowi życzenia, odśpiewały uroczyste: „Sto lat” oraz wręczyły przygotowane niespodzianki dziękując jednocześnie górnikowi za przybycie i mile, ciekawie spędzony czas. Ostatnim punktem całej uroczystości było rozdanie przez górnika dzieciom pysznych, słodkich cukierków.

Anna Pitlok