XI WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY!

19 maja 2022 r. o godzinie 17:30 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbędzie się kolejny WIOSENNY KONCERT MUZYCZNY.

Więcej…

"W PRZEDSZKOLNEJ KRAINIE" wydanie majowe

przeczytasz TUTAJ

Akcja informacyjno-edukacyjna pt. „Wirusoochrona”

Drodzy Rodzice!

Każdego roku, w okresie jesienno-zimowym

rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne. W ostatnim czasie, kiedy społeczeństwo zmaga się z epidemią koronawirusa, szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań.

W związku z tym, w naszej szkole kontynuujemy wojewódzką akcję informacyjno-edukacyjną pt. „Wirusoochrona”. Będzie ona realizowana ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce i znaczącą rolę higieny jako podstawowego środka zapobiegania przenoszenia się wirusów (ze szczególnym zwróceniem uwagi na wirusa SARS-CoV-2 i grypy).

 

Podczas lekcji w klasach I-III będą poruszane następujące zagadnienia:

  • prawidłowa higiena rąk;

  • podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa;

  • podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna;

  • inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych).

 

Celem prowadzonej akcji będzie:

  • promocja podstawowych zasad higieny osobistej wśród najmłodszych uczniów w celu zapobiegania chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową ze szczególnym uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy, w tym: budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę rąk, nauczenie dzieci prawidłowego mycia rąk;

  • zachęcenie i zwrócenie uwagi na rolę szczepień ochronnych jako najskuteczniejszej formy zapobiegania rozprzestrzenianiu się wielu chorób zakaźnych;

  • zachęcenie dzieci do codziennej aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania.

 

Przestrzeganie zasad higieny osobistej oraz wdrożenie odpowiednich działań profilaktycznych w placówkach oświatowo-wychowawczych pozwoli na ograniczenie zachorowań wśród dzieci i przenoszenia wirusów na członków rodzin.

 

K. Dziadek, J. Jakut-Klimek

/źródło grafiki: https://loniow.pl/informacja-dla-osob-powracajacych-z-polnocnych-wloch/

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com