Wybory SAMORZĄDU 2022-23

W minionym tygodniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego, który jest przedstawicielem i głosem wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Jankowicach.

Więcej…

"Na językach" - tablica logopedyczna

Zapraszam do zapoznania się z materiałami

"Na językach" - tablica logopedyczna

5W dniach 11.07 – 15.07.2022r. w naszej szkole odbyły się półkolonie.

Uczestnicy wzięli udział w różnego rodzaju zajęciach o charakterze ruchowym, artystycznym, regionalnym, rekreacyjnym, edukacyjnym. Dzieci wykazywały się dużym zainteresowaniem ww. zajęciami, które były przeprowadzone w ciekawy sposób, w miłej atmosferze.

Pierwszego dnia półkoloniści odwiedzili Muzeum Prasy Śląskiej, w którym poznali dawne sposoby drukowania prasy, oglądali maszyny służące do druku oraz podziwiali Izbę u Telemana z różnymi dawnymi instrumentami muzycznymi. Miło spędzili czas podczas zabaw integracyjnych i edukacyjnych. Tego dnia również dzieci odwiedziły Bibliotekę Miejską, w której tworzyły ciekawe prace plastyczne oraz brały udział w różnych zabawach interaktywnych (muzyka, programowanie, zagadki). W kolejnym dniu dzieci wzięły udział w zajęciach plastycznych w PCKUL-u oraz Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej, gdzie dzieci poznawały gwarę i tradycję Śląska. Trzeciego dnia aktywnie spędziły czas na pływalni w Goczałkowicach oraz w Parku Zdrojowym i placu zabaw. Następnego dnia dzieci spędziły czas w Pszczyńskim Parku Aktywności, korzystając z jego atrakcji. Ostatniego dnia dzieci wzięły udział w seansie filmowym pt.: „Niezgaszalni”.

Półkolonie zostały zakończone wspólnym poczęstunkiem. Uczestnicy półkolonii atrakcyjnie i aktywnie spędzili czas.

 

red. Karolina Dziadek, Gabriela Chrobok, Beata Kuśka

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com