Akcja charytatywna dla fundacji Arkadia 2024

Więcej…

REKRUTACJA do PRZEDSZKOLA na rok szkolny 2024/2025

Więcej…

 

WARSZTATY KULINARNE POD OKIEM FACHOWCA!

W ubiegłym tygodniu (14 i 16 listopada) klasy 4b i 4a wraz z wychowawcami Anną Stalmach i Krzysztofem Spyrą oraz opiekunami paniami Jolantą Jakut-Klimek i Katarzyną Prządką uczestniczyły w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez specjalistów: kucharza i mistrza cukiernictwa w Patio Park Centrum Edukacyjno-Rozrywkowym w Pszczynie.

Warsztaty kulinarne przeniosły uczniów w „podróż smakową" do różnorodnych kuchni z wielu zakątków świata. W ich trakcie prowadzący demonstrowali różne etapy przygotowywania wybranych potraw, konkretnie pierogów i deseru czekoladowego – Fondant (Lava cake), charakterystycznych dla danego kraju lub regionu. Uczestnicy mieli okazję obserwować, zadawać pytania i uczyć się technik kulinarnej sztuki lepienia pierogów i przyrządzania deseru.

Po prezentacji uczniowie sami przygotowywali potrawy pod okiem instruktora. Mieli też dostęp do wszystkich niezbędnych składników i narzędzi kuchennych. Instruktorzy dawali wskazówki i porady, aby wszyscy mogli osiągnąć jak najlepsze rezultaty. Był to czas nie tylko nauki czegoś nowego, ale przede wszystkim zabawy i wspólnej integracji. Po przygotowaniu potraw wszyscy uczestnicy mieli okazję skosztować swoich dzieł, a także zabrać pierogi do domu, by poczęstować rodziców. Było naprawdę smacznie i wesoło!

Po degustacji uczniowie spędzili wspólnie czas w Sali Zabaw i wrócili autobusem miejskim (co było dodatkową atrakcją) do Jankowic.

Była to naprawdę ciekawa i pełna wrażeń „wyprawa kulinarna".

Red. K. Spyra i A. Stalmach

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com