Zwycięstwo w konkursie „Co rośnie i hasa w naszych pszczyńskich lasach”!

Gratulujemy Oldze i Filipowi!

Więcej…

Dyżur wakacyjny 2024

Dyżur wakacyjny w przedszkolach prowadzonych przez gminę Pszczyna

Więcej…

 

Do biegu gotowi, START!
VIII Bieg Erasmusa
#BiegErasmusa
#ErasmusDays
#wspolniedlademokracji

Linka do filmu z Biegu Erasmusa: https://youtu.be/kHYUrIZ2V04

10 kwietnia 2024 r. nasza szkoła wzięła udział w aktywności sztafetowej w ramach Erasmus Days 2024 #BiegErasmusa Jest to inicjatywa mająca na celu upowszechnianie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus +.
To już ósma edycja biegu! W tym roku biegaliśmy od 8 do 12 kwietnia w formule online, umożliwiając wszystkim chętnym udział bez względu na lokalizację. Hasło tegorocznego biegu to: „Bieg Erasmusa+ 2024: Wspólnie dla demokracji!”.
Bieg okazał się nie tylko fantastyczną okazja do poprawienia swojej kondycji fizycznej, ale również wsparcia ważnych celów związanych z demokracją i aktywny udział w życiu społecznym. To biegowe wydarzenie towarzyszy Europejskiemu Tygodniowi Młodzieży 2024, który stawia sobie za cel zachęcenie młodych osób do udziału w życiu politycznym i aktywnego uczestnictwa w procesie wyborczym.
Zasady wydarzenia, w którym nasza szkoła wzięła udział, były proste: wystarczyło zarejestrować wydarzenie na platformie Erasmus Days, a następnie zebrać czteroosobową grupę biegaczy by w ciągu godziny biegu pokonać jak najdłuższy dystans. Do rejestrowania wyników uczestnicy biegu używali aplikacji Strava, która pozwala rejestrować aktywność sportową za pomocą systemu satelitarnego GPS. Nasza szkoła zgłosiła dwie sztafety. W celu wprowadzenia wyników do oficjalnego systemu VIII Biegu Erasmusa, zawodnicy wykonali zrzuty ekranu z aplikacji Strava pokazującego trening każdego z nich. Przedstawiał on pokonany dystans, czas treningu i mapę trasy. W rywalizacji liczył się dystans jaki wspólnie pokonali wszyscy czterej zawodnicy każdej ze sztafet.
Pierwszą drużynę sztafetową tworzył Nikodem Utrata, Bartłomiej Skuza, Bartosz Czebotorowicz oraz Karol Grygier, natomiast drugą Aleksander Paw, Piotr Durok, Michał Wróbel oraz Franciszek Gaża. Pierwsza z sztafet pokonała dystans 14,68 km, natomiast druga 12,09 km.
Biegaczy dopingowali uczniowie z klasy IV.
Bardzo dziękujemy chłopakom za bieg i dostarczenie nam tylu emocji a kibicom dziękujemy za super doping!

J. Utrata, K. Prządka

Dowiedz się więcej o celach i przebiegu ETM w Polsce tutaj: https://shorturl.at/qHWYZ Więcej informacji:
https://www.facebook.com/FRSE.fb oraz na stronie internetowej Erasmus+ https://erasmusplus.org.pl/bieg-Bieg Erasmusa #BiegErasmusa2024 #WspólnieDlaDemokracji #FRSE #EuropejskiKorpusSolidarności
Czytaj o nas: erasmusplus.org.pl/bieg-erasmusa Obserwuj nas na: facebook.com/BiegErasmusa Regulamin & FAQ https://kgh.ec/bieg

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com