Europejski tydzień szczepień

Kilka ważnych informacji na temat szczepień. Przeczytaj koniecznie!

W dniach 29-30 maja 2017r. klasy szóste wraz ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami wybrały się na wycieczkę klasową w Pieniny.

Pierwszego dnia uczniowie mieli okazję wziąć udział w spływie rzeką Dunajec, ze Sromowców Niżnych do Szczawnicy. Spływ na tratwach był wspaniałą przygodą, podczas której dzieci podziwiały malownicze krajobrazy Pienińskiego Parku Narodowego oraz wsłuchiwały się w barwne i ciekawe opowieści flisaków. Do dopłynięciu do Szczawnicy uczestnicy wyjazdu odpoczywali w Parku Zdrojowym i próbowali słynnych leczniczych wód mineralnych. Kolejną atrakcją była wyprawa górską trasą turystyczną, wiodącą przez Wąwóz Homole do Doliny Dubantowskiej.  Wieczorem, już na miejscu zakwaterowania, szóstoklasiści wesoło i przyjemnie spędzili czas na wspólnej zabawie na świeżym powietrzu oraz pieczeniu kiełbasek.
Drugiego dnia wycieczki grupa zwiedziła zamek w Czorsztynie oraz warownię w Niedzicy. Z pokładu statku, który zabrał uczniów w rejs po Jeziorze Czorsztyńskim, można było podziwiać piękną okolicę - góry, zaporę wodną i średniowieczne ruiny. Chwile spędzone w Pieninach były pełne niezapomnianych wrażeń i przeżyć.

/opiekunowie: J. Rozmus - Folek, A. Stankiewicz/