INFORMACJA O PODRĘCZNIKACH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Dyrektor ZSP w Jankowicach informuje, że podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe dla klas I – VIII kupuje szkoła z dotacji podręcznikowej. Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom z biblioteki szkolnej, a zeszyty ćwiczeń przekazane we wrześniu 2019r. Rodzice zobowiązani są do wyposażenia uczniów jedynie w podręczniki i zeszyty ćwiczeń do przedmiotu religia.

Wykaz podręczników z religii

Więcej…

DNI OTWARTE

Dyrektor ZSP w Jankowicach serdecznie zaprasza Rodziców i Przedszkolaków na DNI OTWARTE, które odbędą się w dniach 27 oraz 28 sierpnia 2019r. w godz. 10.30 - 11.45 w budynku przedszkola.

Od listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym Wielka Liga Czytelników,

który trwa do maja 2019 roku. Konkurs podzielony jest na etapy i cieszy się wielkim powodzeniem. W pierwszym etapie uczniowie czytali książki i zdobywali sprawności czytelnicze. Każdy uczestnik, który do połowy stycznia zdobył sześć sprawności, czyli tym samym zaliczył sześć testów z przeczytanych pozycji książkowych, mógł wziąć udział w teście kwalifikacyjnym. W wyniku testu, troje najlepszych uczniów z klas 1-4 oraz troje najlepszych uczniów z klas 5-8 przeszło do kolejnego etapu i już jako drużyna walczyli w powiatowym etapie konkursu pod koniec lutego. Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie wyników, które nastąpiło kilka dni później. Warto było jednak czekać, ponieważ nasi reprezentanci w kategorii klas 5-8 zdobyli I miejsce i jako jedyna drużyna w tej kategorii będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim, który odbędzie się 28 marca w Katowicach. Skład zwycięskiej drużyny: Zosia Kudła, Maks Paw, Janek Ciasnocha to zapaleni czytelnicy, którzy potrafią wyłapać z treści książki nawet najmniejsze szczegóły. Ta umiejętność pozwoliła im zdobyć 132 punkty z możliwych 150 do zdobycia. Niewiele gorzej poszło naszej drużynie w kategorii klas 1-4 w składzie: Kuba Małek, Mateusz Daroszewski oraz Szymon Daroszewski. Zdobyli 134 punkty i tym samym zajęli III miejsce. Niestety tylko zwycięska drużyna w każdej kategorii może wziąć udział w kolejnym etapie konkursu.

Ze swojej strony, chcę podziękować wszystkim uczniom, którzy wykazali chęć uczestnictwa w tym projekcie. Zgłosiło się 50 uczniów. Nie wszystkim udało się przeczytać co najmniej sześć książek i wypełnić dobrze co najmniej sześć testów, które gwarantowały udział w teście kwalifikacyjnym. Niemniej jednak uważam, że była to dla Was dobra zabawa. Niejednokrotnie czytaliście z rodzicami, kuzynami i dziadkami. O to właśnie chodziło!!! Nieraz trzeba było podejść do biblioteki poprosić o odpowiedni rodzaj słownika:) Ja musiałam sprawdzić i poprawić ponad 200 Waszych prac. Było warto!!! Mam nadzieję, że za rok również weźmiemy udział w tym projekcie. Na razie trzymajcie mocno kciuki za naszą zwycięską drużynę, która przygotowuje się do etapu wojewódzkiego:)

red. Lucyna Grygier

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com